Weekend nad Morzem Czarnym

Weekend nad Morzem Czarnym

Czy ktoś spodziewał się, że Odessa jest „stosunkowo” młodym miastem? Chyba nie. O niektórych miejscowościach ludzie słyszeli już w starożytności. Inne mogą pochwalić się ponad tysiącletnią historią. A Odessa istnieje na mapie Europy „dopiero” od roku 1795. To na rozkaz carycy Katarzyny II, zwanej w Rosji „Wielką” zostało założone to miasto, które dzisiaj znajduje się w obrębie Ukrainy. To miasto trzecie pod względem wielkości w tym kraju, odnaleźć można nad Morzem Czarnym. Rzadko kto kojarzy Ukrainę z wizyta nad morzem. Czas zmienić swój światopogląd. W szczególności, że w Odessie znaleźć można wiele zachwycających miejsc.

Schody Potiomkinowskie zostały wybudowane w roku 1841. Jednak dopiero od roku 1925 zyskały obecną nazwę. Wszystko przez film „Pancernik Potiomkin” , gdzie odbywała się słynna scena na tych schodach. Dzisiaj jest to wspaniałe miejsce, skąd można również dostać się na Bulwar Nadmorski. Ze szczytu schodów można dzisiaj podziwiać przepiękny widok na port znajdujący się po drugiej stronie. Wystarczy tylko wspiąć się na 192 schody, aby przekonać się, że Odessa jest miastem portowym.

W drugą stronę, schodząc w dół tymi słynnymi schodami, wejdziemy na wspomniany już bulwar, który liczy sobie zaledwie 500 m. Jest to krótka trasa, ale warta jest uwagi, ponieważ można z niego podziwiać wspaniały widok na okolicę. Bulwar kończy się pod ratuszem miejskim. Teraz czas na zwiedzanie Teatru Opery i Balety. Kolejny symbol tego miasta, który znany jest na całym świecie. Obecny budynek został wybudowany w 1887 roku. Wcześniej całość została spalona. Warto przejść się tutaj na wspaniałe widowiska artystyczne. Belweder, który dzisiaj stanowi punkt widokowy w mieście, swoim kształtem przypomina greckie budowle. W pierwotnej wersji Belweder miał być cieplarnią.

Wycieczka do Odessy z kresy.com organizowana jest regularnie przez wiele biur podróży. Wybierając ofertę firmy turystycznej możemy być pewni, że będzie można zwiedzić największe atrakcje tego miasta w krótkim czasie. Wycieczki weekendowe do tego ukraińskiego miasta nie są drogie, dlatego warto o nich pomyśleć, jeżeli ktoś lubi podróżować.

Admin

Dodaj komentarz