Stoiska systemowe, czy warto się zdecydować?

Stoiska systemowe, czy warto się zdecydować?

Stoisko targowe to wizytówka wystawiającego się na targach przedsiębiorstwa, dlatego ważne jest, aby było nie tylko estetycznie wykonane, interesujące wizualnie, ale także intrygujące kształtem. Gotowy stelaż nie daje tyle możliwości konstrukcyjnych oraz projektowych, co formy utworzone przez projektantów stoisk, dlatego też, bardzo wielu wystawców zleca wykonanie indywidualnego projektu specjalistom. Jedną z firm, które zajmują się opracowywaniem i realizowaniem takich konceptów jest www.expotextil.pl.

Stoiska systemowe, czy warto?

Przedsiębiorca, który zamierza wybrać się na targi, powinien zainwestować w stoisko targowe. Do wyboru jest kilka rodzajów przestrzeni: modułowe, wystawiennicze czy systemowe. To, na jaką zabudowę zdecyduje się wystawca jest w dużej mierze zależne od budżetu, którym dysponuje. Mniejsze firmy, bądź przedsiębiorstwa od niedawna działające na rynku, nie zawsze mogą pozwolić sobie na aż tak duże wydatki, które zezwoliłyby zlecić komuś wykonanie projektu i realizację stoiska. Co wtedy? Rozwiązaniem jest stoisko systemowe.

Oczywiście, stoiska systemowe nie gwarantują uzyskania każdej formy, tak jak jest to możliwe w przypadku np. modułowej przestrzeni wystawienniczej, która umożliwia dowolną aranżację przy dodatkowym wykorzystaniu graficznych paneli. Gotowa konstrukcja, mimo, iż złożona z wiele elementów i tak ogranicza pole działania projektantów. Nie tylko utrudnieniem jest brak różnorodności uzyskanych kształtów, lecz również rozmiar stoiska, który zazwyczaj jest określony przez sam szkielet. Ponadto, prezentacja i oprawa graficzna znacznie odbiegają od wyglądu stoisk niesystemowych, które mogą przybrać dowolną kompozycję, nawet najbardziej nietypową i unikalną. Nie oznacza to jednak, że ciekawie zaprojektowana struktura z efektowną grafiką, również nie przyciągnie tłumów klientów.

Stoiska systemowe mają również wiele zalet, na których warto się skupić. Jedną z nich jest bez wątpienia zaoszczędzenie pieniędzy. Ten rodzaj zabudowy nie jest jedynie jednorazowym rozwiązaniem, lecz inwestycją na lata. Poza tym, montaż i demontaż stoiska jest na tyle prosty i szybki, że nie potrzeba wynajmować specjalnej ekipy, która zajmowałaby się jego składaniem i rozkładaniem. Elementy konstrukcyjne bardzo łatwo można ze sobą łączyć w różnych, gotowych konfiguracjach. A transport i przechowywanie szkieletu oraz innych części przestrzeni nie przysparza żadnych trudności.

Admin

Dodaj komentarz