Kiedy i dlaczego zdecydować się na wirtualne biuro?

Kiedy i dlaczego zdecydować się na wirtualne biuro?

Zakładając własną firmę mamy wiele na głowie – nie tylko musimy określić, czym się będziemy zajmować i przypisać to do jednej z mnóstwa proponowanych przez urząd kategorii, ale też zmuszeni jesteśmy do zarejestrowania firmy na wskazany przez nas adres. Co jednak w sytuacji, gdy nasza firma prowadzi swoją działalność wyłącznie w Internecie, a my nie chcemy niepotrzebnie kupować dla niej biura czy też wydzielać części mieszkania na takowe (jest taka prawna konieczność, która dodatkowo prowadzi do komplikacji związanych z płatnościami)?

Idealnym rozwiązaniem okazuje się wirtualne biuro, które będzie widniało w ewidencji i na które będzie przychodziła wszelkiego rodzaju korespondencja. Ale na czym polega usługa świadczona przez firmy oferujące właśnie tego typu „wirtualną”, ale tak naprawdę fizyczną przestrzeń?

Czym jest wirtualne biuro?

Decydując się na wirtualne biuro kupujemy nie samo biuro czy mieszkanie, w którym rzeczywiście możemy prowadzić działalność, ale tak właściwie jedynie skrytkę pocztową, do której oczywiście będziemy mieli pełen dostęp. Choć więc nie będzie nas tam fizycznie, okazuje się to wystarczalne na podstawie prawa, które – jak już zostało powiedziane – wymaga od nas podania realnego adresu korespondencyjnego równoznacznego z lokalem biurowym, z którego prowadzimy firmę. Wirtualne biura oczywiście dają nam dostęp do kluczyka, za pośrednictwem którego ewentualną korespondencję będziemy mogli po prostu odebrać.

Dodatkowe elementy wirtualnego biura

Samo wirtualne biuro to jednak nie jedyna rzecz, którą zazwyczaj oferują firmy zajmujące się tego typu usługami. Płacąc więcej często jesteśmy w stanie pozyskać numer telefonu dokładnie z tego miasta, w którym znajduje się biuro. Istnieje również możliwość uwiarygodnienia (w razie potrzeby lub po prostu zachcianki) obecności naszej firmy pod danym adresem poprzez wystawienie na ścianie jej nazwy. Bardziej wymagający mogą sobie z kolei pozwolić na korzystanie z sali konferencyjnej do umawiania się z klientami. Choć ta opcja nie zawsze jest oferowana, na szczęście dość często znajduje się w pakiecie standardowym. Może więc być stosowana do kontaktu z najbardziej wymagającymi i zapobiegawczymi klientami, którzy nie wierzą w istniejące wyłącznie wirtualnie firmy.

Podsumowanie

Wirtualne biuro to usługa, którą powinien zainteresować się każdy przedsiębiorca – zarówno ten, który już posiada swoją firmę i zdecydowanie za dużo płaci za lokal biurowy, z którego tak właściwie mógłby nie korzystać, jak i ten, który jeszcze nie posiada własnej działalności gospodarczej, ale chce w najbliższym czasie ją założyć i obawia się wysokich cen lokali oraz wydatków dodatkowych związanych z posiadaniem takowego.

Do tego wszystkiego należy dodać, że wirtualne biura są jak najbardziej legalne i stanowią po prostu odpowiedź na przestarzałe ustawy, które nie biorą pod uwagę faktu, że w XXI wieku firmę można prowadzić w całości przez Internet, załatwiając nawet sprawy księgowe i urzędowe bez ruszania się sprzed własnego komputera.

Informacje dodatkowe 

Dowiedz się więcej o usłudze adresu wirtualnego. Sprawdź pakiety oferowane przez wirtualne biuro w Warszawie – dowiedz się więcej.

Admin

Dodaj komentarz