Jaki wybrać płaszcz dwurzędowy?

Jaki wybrać płaszcz dwurzędowy?

Eleganckie płaszcze jesienne męskie to podstawa codziennej stylizacji! Płaszcze na przestrzeni czasu zmieniały się, a ich nowoczesne wcielenie pokazują nowym pokoleniom mężczyzn jak w prosty i zarazem efektywny sposób.

Jaki wybrać płaszcz dwurzędowy?

Zastanawiasz się, który płaszcz będzie dobry na codzienne wyjścia, a który na eleganckie okazje? Teraz już nie musisz, ponieważ płaszcz dwurzędowy spisuje się świetnie w obu rolach!

Charakterystyka płaszcza dwurzędowego:

  • może posiadać pasek w talii (typowe dla trencza),
  • posiada zwężenie w talii,
  • posiada dwa rzędy guzików, tworzonych z różnych materiałów i sygnowane daną marką,
  • ten model płaszcza nie jest polecany Panom z nadwagą – szeroko rozstawione guziki mogą optycznie dodać jeszcze więcej kilogramów,
  • najpopularniejsze kolory płaszczy to czerń, beż, brąz, granat i zieleń,
  • w zależności od pory roku płaszcze mogą być cieńsze lub grubsze,
  • płaszcz dwurzędowy posiada wygodne kieszenie,
  • popularne są podszewki w innych kolorach niż sam płaszcz.
  • płaszcze dwurzędowe posiadają rozcięcie z tyłu, dzięki czemu stają się praktyczne np. przy wsiadaniu do samochodu.

Jak widzisz – same plusy!

Płaszcze dwurzędowe eleganckie

Trencz

Trencz to klasyczny przykład dwurzędowego płaszcza, zarówno na wiosnę jak i jesień. Jego historia wywodzi się z czasów I wojny światowej, gdzie brytyjscy żołnierze potrzebowali okryć, które będą ich chroniły przed mrozem, wiatrem i deszczem. W ten oto sposób Thomas Burberry stworzył pierwszy płaszcz, który choć na przełomie wieków został mocno zmodyfikowany – to nadal jest najbardziej klasycznym i stylowym odzieniem wierzchnim wśród mężczyzn (i kobiet również!). Najczęściej trencze posiadają kolor czarny, beżowy, brązowy, khaki, piaskowy lub zielony. Wykonany jest z lekkich, a zarazem nieprzemakalnych materiałów.

Dyplomatka

Płaszcz, który pokocha każdy aktywny, miejski mężczyzna. Jest to płaszcz mocno profilowany i dopasowany do ciała. Dzięki rozcięciom po bokach płaszcza i dobrej długości (dyplomatka sięga do kolana). Idealna dla aktywnych mężczyzn, którzy mogą miksować dowolne style. Rozcięcia pozwalają na swobodne wchodzenie i wychodzenie z auta.

Płaszcze dwurzędowe na co dzień

Płaszcz militarny

Płaszcz militarny to powrót do korzeni wszelkich płaszczy. Armie wojskowe doskonale wiedziały jak wyglądać świetnie podróżując i walcząc jednocześnie. Płaszcz dwurzędowy idealnie pasuje do kardiganów, spodni sztruksowych lub spodni typu chinos. Buty mogą być zarówno eleganckie jak i wyjściowe. Płaszcz militarny jest zatem idealnym przykładem Najlepiej, aby właściciel był wysoki, ponieważ płaszcze tego wymagają. Najlepiej, aby podczas sesji nie było smętów. Płaszcz militarny przeważnie osiada kolory zielone lub czarne.

Admin

Dodaj komentarz