Jak ułożyć prawidłowo panele?

Jak ułożyć prawidłowo panele?

Czy montaż paneli jest trudny?

Montaż paneli jest dosyć prosty. W związku z tym można go zrealizować w sposób samodzielny. Przed rozpoczęciem prac, przygotowuje się panele, jak i także pomieszczenie. Świetne propozycje modnych i wysokiej jakości paneli znajdziemy pod hasłem panele KatowiceMało kto wie, że panele należy pozostawić w pomieszczeniu na kilka dni w danym pomieszczeniu, w którym układane będą. Mogą pozostać w paczkach, ale opakowania powinny zostać ponacinane, aby dochodziło do środka powietrze. Dzięki temu wilgotność ich wyrówna się z samą wilgotnością pomieszczenia.

Podłoże oczywiście musi być mocne, suche, równe oraz czyste. Jeśli nierówności są naprawdę duże, to zastosować można samopoziomującą masę, gdy są mniejsze, to z kolei wystarczy je zeszlifować oraz zaszpachlować.

Na podłodze należy rozłożyć przeciwwilgociową izolację z paroizolacyjną folią, a na niej podkład wygłuszający. Przed przystąpieniem do prac, należy dokładnie wymierzyć pomieszczenie. Chodzi o to, aby móc obliczyć, ile szerokości paneli się zmieści na samej długości ściany. Jeśli pozostanie wąski pasek panelu w rzędzie ostatnim, to na pewno lepiej jest przyciąć pierwszy jak i także ostatni rząd paneli.

Prostopadle do okna

Bardzo ważne jest to, aby układać panele w sposób prostopadły do okna. Zatem bokiem węższym przy oknie oraz zgodnie z kierunkiem padania światła. Każdy panel ma wpust jak i także pióro. Pierwszy rząd się układa, łącząc je ze sobą bokami węższymi, umieszczają we wpuście pióro. Panel ostatni należy przyciąć do długości odpowiedniej przy pomocy specjalnej wyrzynarki. Kolejny rzad się zaczyna od panelu przyciętego, jednak nie może on być krótszy, a niżeli czterdzieści centymetrów, następnie się dokłada całe panele. Po ułożeniu tego rzędu, całość się dobija klockiem. Najlepiej mieć klocek z tworzywa sztucznego czy też z drewna.

Z panelami jest troszkę jak z puzzlami. Jest zabawa, ale jednak należy mieć na ten temat przynajmniej podstawową wiedzę.

Admin

Dodaj komentarz