Dlaczego nie lubimy przeprowadzek

Dlaczego nie lubimy przeprowadzek

Branża usług przeprowadzkowych przez ostatnie lata prężnie się rozwijała. Sprzyjał temu silny rynek mieszkaniowy, zarówno deweloperski, jak i wtórny. W związku z tym wiele osób zaplanowało zmienić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania. Niezależnie czy jest to zmiana mieszkania, czy domu – podpowiadamy jak bez większego stresu zacząć życie w nowym miejscu.

Przeprowadzka – zło konieczne

Coś się kończy, a coś się zaczyna. Z reguły radość ze zmiany miejsca zamieszkania trwa o wiele dłużej niż stres, który sobie fundujemy podczas przeprowadzki. Spakowanie całego dotychczasowego życia nie musi być katastrofalne – postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi przeprowadzki, a zanim się obejrzysz, już będziesz relaksować się w nowej przestrzeni.

Jak przygotować się do przeprowadzki

Na początek, zrób listę najpotrzebniejszych rzeczy, aby o niczym nie zapomnieć. Na tej liście na pewno muszą znaleźć się kartony do przeprowadzki, które są niezbędne do zapakowania wszystkich rzeczy. Czy aby na pewno potrzebne są nam wszystkie rzeczy?

Pakowanie wszystkich rzeczy w kartonów i pudeł może być przytłaczające. Ułatw sobie to, ograniczając ich nadmiar tak bardzo, jak to możliwe. Zanim spakujesz pojedyncze pudełko, wykonaj bezlitosne oczyszczanie z nieużywanych lub niepotrzebnych przedmiotów. Będziesz miał mniej do spakowania i mniej do rozpakowywania – i zaczniesz życie w nowej przestrzeni z czystym kontem.

Działaj z wyprzedzeniem! Jeśli wynajmujesz usługi przeprowadzkowe, zarezerwuj je odpowiednio wcześniej, szczególnie jeśli przeprowadzka jest to w szczycie sezonu (lato).

Transport i zabezpieczenie rzeczy

Umieść ciężkie przedmioty, takie jak książki, w małych pudełkach, a lekkie przedmioty, takie jak pościel i poduszki – w większych. Duże pudełka zapakowane ciężkimi przedmiotami są powszechną skargą profesjonalnych firm od przeprowadzek. Nie tylko utrudniają pracę, ale także mają większe szanse na uszkodzenie przedmiotów.

Przedmioty, które są dla Ciebie najbardziej wartościowe (obrazy, zdjęcia w ramkach czy rodzinna zastawa) warto dodatkowo zabezpieczyć. Niezbędną i zarazem najlepszą do tego jest folia bąbelkowa. Wystarczy, że okręcisz nią przedmiot kilka razy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Przedmiot możesz spokojnie włożyć do kartonu – pojedynczo lub z innymi rzeczami.

Uzupełnij luki odzieżą, ręcznikami, lub papierem do pakowania. Firmy przeprowadzkowe często nie przenoszą pudeł, które wydają się luźno spakowane lub niezrównoważone pod względem ciężaru.

Na koniec użyj kilku kawałków taśmy, aby zamknąć dolne i górne łączenia kartonów, a następnie wykonaj kilka owijek dookoła górnej i dolnej krawędzi pudełka, gdzie koncentruje się naprężenie. To odpowiednio zabezpieczy paczkę przed niespodziewanym otwarciem od przeciążenia.

Jeśli przenosisz się do mieszkania o podobnym rozłożeniu pokoi – warto oznaczyć kartony, które przynależą: do sypialni, do kuchni, do salonu itd. Zdecydowanie pomoże to w rozpakowywaniu. Numerowanie każdego pudełka i zapisywanie ich zawartości w notesie to dobry sposób na śledzenie tego, co spakowałeś i upewnienie się, że masz wszystko po rozpakowaniu.

Admin

Dodaj komentarz