Czym się kierować przy wyborze środków na przeziębienie?

Czym się kierować przy wyborze środków na przeziębienie?

Zwykłe preparaty o dosyć złożonym składzie

Infekcje takie jak przeziębienie to temat zawsze aktualny. Niezależnie od danej pory roku. Jak sobie pomóc bezpiecznie, skoro na aptecznych półkach widnieje tyle środków na przeziębienie? Wybór jest dosyć trudny.

Środki na przeziębienie to leki, które zawierają kilka składników. Są one w postaci tabletek czy też saszetek, które sporządza się w połączeniu z ciepłą wodą. W reklamach o tego typu środkach usłyszeć możemy o ich szybkich działaniach oraz niezwykłej skuteczności. Większość osób środki te traktuje niczym nowoczesne oraz kompleksowe rozwiązanie. Nazwy tychże środków sugerują nam, że dany środek zastosować można u każdej przeziębionej osoby. W rzeczywistości są one jednak tylko i wyłącznie wskazane przy objawach ściśle określonych. Gdy stosujemy je niezgodnie z zaleceniami, to mogą się stać zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Zwróćmy uwagę na skład

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na skład danego leku. Co dokładnie zawierają preparaty tego typu? Składnikiem podstawowym na pewno jest substancja o działaniu przeciwgorączkowym oraz przeciwbólowym. Najczęściej jest to paracetamol, ibuprofen czy też kwas acetylosalicylowy.

Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. W porównaniu z substancjami innego typu nie podrażnia nam błony śluzowej pokarmowego układu. Do tego również paracetamol jest lekiem w pełni bezpiecznym dla wszystkich osób, które wzmagają się z nadciśnieniem tętniczym. Chodzi o to, że nie zmienia ciśnienia krwi oraz nie wpływa na samą skuteczność stosowanych leków w tej chorobie. Wadą największą paracetamolu jest możliwość oddziaływania szkodliwego na wątrobę. Jednak tylko i wyłącznie przy za długim stosowaniu czy też przy podawaniu go w bardzo dużych dawkach.Na działanie toksyczne paracetamolu są szczególnie wrażliwi ludzie, którzy się wzmagają z chorobami przewlekłymi wątroby.

Jest to jednak środek, na który stawiamy w razie przeziębienia w pierwszej kolejności.

Admin

Dodaj komentarz