Czy warto korzystać z komunikacji miejskiej?

Czy warto korzystać z komunikacji miejskiej?

Każdy, kto zaznajomił się z luksusem podróżowania własnym autem (choćby po mieście), z rezerwą wspomina czasy przemieszczania się po miastowych ulicach komunikacją miejską. Czy korzystanie z autobusów bądź tramwajów naprawdę jest takie straszne? Nie. Istnieje szereg powodów, dla których warto czasem zrezygnować z własnego samochodu na rzecz transportu publicznego. Poniżej kilka z nich.

Dlaczego warto zdecydować się na komunikację miejską?

 1. Każdy właściciel auta ceni sobie swoją niezależność, wystarczy przekręcić kluczyk i już jedziesz, dokąd ci się zamarzy, o dowolnej godzinie, prosto do celu, sadowiąc się na wygodnym siedzeniu. Warto jednak zauważyć, że współczesna sieć komunikacji miejskiej jest na tyle rozwinięta, że praktycznie zawsze dojedziesz do wybranego miejsca. A nawet, jeśli nie, pokonanie kilkudziesięciu metrów od przystanku do konkretnego punktu miasta, potraktuj, jako spacer albo krótki trening. Ruch to zdrowie. Na pewno ci nie zaszkodzi.
 2. Dotarcie na odpowiedni przystanek to nie tylko przykra konieczność, to również lepsze poznanie miasta i odkrycie nowych miejsc.
 3. Okresowe bilety autobusowe wcale nie są takie drogie.
 4. Nie musisz się martwić czy uda ci się znaleźć wolne miejsce parkingowe. Ten problem cię nie dotyczy.
 5. Im więcej samochodów na drogach, tym większe zanieczyszczenie. Jeśli nie chcesz być przyczyną zwiększonej emisji CO2, wybierz autobus.
 6. W przypadku dużych miast, próba przedostania się z jednego punktu do drugiego okazuje się nie lada wyczynem. Więcej czasu spędza się w korkach niż jadąc. W tym wypadku wybór komunikacji miejskiej okazuje się jednym słusznym wyborem. Tramwajem dojedziesz szybciej.
 7. Im więcej osób zdecyduje się na transport publiczny, tym mniejszy ruch na drogach.
 8. Posiadacze aut nie muszą się martwić, że zaśpią na autobus, ale spójrzmy na to z innej
  strony. Korzystając z komunikacji miejskiej jesteś zmuszony do rozplanowania i organizacji dnia. Wbrew pozorom, to cenna umiejętność, która pomaga mądrzej gospodarować czasem.
 9. Mniej samochodów to mniejsze zużycie paliwa.
 10. Podróżowanie autobusem sprzyja poznawaniu nowych ludzi, deliberacji krajobrazów miejskich, a także zagłębianiu się w lektury książek czy gazet.
 11. Autobus to nie tylko środek transportu, to także miejsce spotkań ze znajomymi, z którymi możesz porozmawiać w drodze do szkoły, na uczelnię czy do pracy. Jazda autem z rzadka daje ci taką możliwość.

Admin

Dodaj komentarz